Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 250.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
13rd Agios Nikolaos Int. Tournament Group A GRE
4 Минути
228. Int. Open Feffernitz 2019 B-Turnier AUT
23 Минути
37. Sommerschluss_Schachopen_2019 AUT
28 Минути
4Campeonato Amador Sudeste/Centro-Oeste (Sub 2200) Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
30 Минути
5Campeonato Amador Sudeste/Centro-Oeste (Sub 2000) Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
30 Минути
6Campeonato Amador Sudeste/Centro-Oeste (Sub 1800) Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
30 Минути
7Campeonato Amador Sudeste/Centro-Oeste (Sub 1600) Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
30 Минути
8שש עשרית גמר אליפות הארץ בשוהם 2019 ISR
31 Минути
9Veletržní turnaj 2019 B CZE
36 Минути
1035. Int. Liechtensteiner Jugendturnier, Klasse U18 LIE
46 Минути
1135. Int. Liechtensteiner Jugendturnier, Klasse U10 LIE
46 Минути
1235. Int. Liechtensteiner Jugendturnier, Klasse U14 LIE
47 Минути
13XVIII. Amatőr Open HUN
53 Минути
1416th Open International Tournament of KALAMARIA 2019 - Group C GRE
59 Минути
15Summer's End - Balaton IM Tournament HUN
1 Часови 6 мин.
163. Internationales Chess Festival Innsbruck C Open Alphotel Gruppe under 1500 AUT
1 Часови 24 мин.
17Первенство Саратовской области (2004-2005) Девушки RUS
1 Часови 59 мин.
18Первенство Саратовской области (2006-2007) Девушки RUS
2 Часови 2 мин.
196. ASVÖ Südburgenlandcup Schnellschach in Jennersdorf AUT
2 Часови 40 мин.
20FOCC #23 U900 CAN
3 Часови 19 мин.
21Offenes Vereinsturnier 2019 Kirchberg SUI
3 Часови 22 мин.
2227. Feldbacher Int. Süd-Ost Blitzturnier 2019 am 07. September 2019 AUT
3 Часови 43 мин.
233. Internationales Schilcherlandopen Gruppe B AUT
3 Часови 47 мин.
243. Internationale SILLPARK Blitz Schach Trophy Innsbruck AUT
3 Часови 48 мин.
2536th National Age Group Chess Ch 2019 - Girls Under-14 SGP
4 Часови 17 мин.
26MENDRISIO Sept 2019 - GENERAL Open SUI
4 Часови 28 мин.
27 שח-קייץ ( 27.8.19 יום ג' ) עד 1650 ועד גיל 13 ווסק - אשקלון ISR
5 Часови 55 мин.
281st Lakecity International Open GM Rapid Chess Tournament 2019 at Lakecity, ​14-15 Sep.,9414812453,9413045606,9461389344,Prize 4 lac & Trophy, Send Entry​ IND
7 Часови 20 мин.
291st Lakecity International Open GM Blitz Chess Tournament 2019 at Lakecity, 16 Sep. 2019, 9414812453,9413045606,9461389344,Prize 4 lac & Trophy, Send Entry​ IND
7 Часови 21 мин.
30CIL - IV Torneio de Candidatos - 2019 BRA
8 Часови
31PRIMERA EDICION GRAN TORNEO COSITIAS 2019 CATEGORIA PRINCIPIANTE I RR=1 MEX
8 Часови 54 мин.
32PRIMERA EDICION GRAN TORNEO COSITIAS 2019 CATEGORIA PRIMERA RR=2 MEX
8 Часови 59 мин.
33TORNEO X EQUIPOS ANTONIO VIRGINIS COPA DE ORO 2019 - FASGBA Campeón Wilde, Segundo: CNS Guardia, Tercero: Banfield. ARG
9 Часови 33 мин.
34Campeonato Metropolitano Potiguar 2019 - IRT RPD Aberto - Parnamirim/RN - 28 de Setembro/19 BRA
9 Часови 44 мин.
35Campeonato Potiguar de Classes 2019 - Estreante e Iniciante - Natal/RN - 7 de Setembro/19 BRA
9 Часови 47 мин.
368º SP Open B Sub2050 | 17-20/10 | R$4.500 garantidos, projeção a R$5.500 | 2º Lote de Inscrições até 31 de Agosto BRA
9 Часови 51 мин.
37FEDERACIÓN DE AJEDREZ DE OLAVARRÍA - Clasificatorio Oficial Femenino - Última ronda - Jueves 29/08/2019 21:00hs. ARG
11 Часови 35 мин.
381º Torneio Xadrez e Turismo - "Arouca e os Passadiços do Paiva" - (04 a 06/10) POR
11 Часови 48 мин.
39V Azores International Chess Open ( Faial - 30/10 a 03/11) POR
11 Часови 48 мин.
40Gran Torneo Rapid Mark Machin Clase A PUR
11 Часови 55 мин.
41Gran Torneo Rapid Mark Machin Clase B (U 1800) PUR
11 Часови 56 мин.
42IV IRT de Ajedrez Universidad Francisco de Paula Santander Sede Ocaña COL
12 Часови 18 мин.
43Open International Chess Tournament 'Chania 2019' A Group GRE
12 Часови 48 мин.
44Zonal Sergipe 2019 BRA
13 Часови 30 мин.
45SUB 14 ABSOLUTO - I FESTIVAL DE APUCARANA BRA
13 Часови 33 мин.
46SUB 08 ABSOLUTO - I FESTIVAL DE APUCARANA BRA
13 Часови 41 мин.
47Gran Torneo Rapid Mark Machin Categoria Infantil PUR
14 Часови 6 мин.
484. Kaltern-Trophy 2019 Open B (1400-1900) ITA
14 Часови 23 мин.
49SAO BENTO DO SUL -3 Circuito IRT de Xadrez SUB 2050 -4 Etapa - XADREZ EDUCA Para 2020 serão 5 ETAPAS !! BRA
14 Часови 28 мин.
50SÃO BENTO DO SUL -11 Circuito de Xadrez Rapido Colegio Froebel - 6 Etapa -XADREZ EDUCA ----> 23 de NOVEMBRO BRA
15 Часови